Image and video hosting by TinyPic
I Football Orlik Cup
Od lewej stoją: Krystian Osiński, Artur Piętka, Bartłomiej Jedynak, Cezary Wielgopolanin;
Od lewej kucają: Albert Kozłowski, Mateusz Rękawek, Kamil Szostak

W sobotę 24.03.2012 został zorganizowany przez Akademie Piłkarską „Orliki” Jeruzal – I Football Orlik Cup, w którym udział wzięła drużyna Hutnika. Jadąc na turniej, zespół obawiał się drużyn, które na co dzień występują regularnie w lidze. Ich obawy okazały się przesadne, gdyż byli niespodzianką turnieju, ulegając tylko w finale zespołowi Amura 0:2.

Przystępując do rozgrywek w grupie „A”, młodzież musiała się zmierzyć z zespołami Błysku Wielgolas, AP „Orliki” Jeruzal I i Amura I Wilga. Rozpoczynając pierwszy mecz, młodzi zawodnicy podeszli do niego asekuracyjnie, nie mając doświadczenia w grze w turniejach. Postawili na obronę. Przez pierwszą połowę obie drużyny wyprowadzały ataki, ale skuteczna defensywa obu zespołów skutkowała tym, że po 7 minutach gry, wynik był bezbramkowy. Po zmianie stron, Hutnik rozpoczął atakowanie bramki rywala, które nie przynosiło rezultatów. Kontrataki przeciwnika kończyły się, na fantastycznie broniącym w tym dniu naszym bramkarzu. Po krótkiej wymianie piłki między obrońcami naszego zespołu, piłka trafia pod nogi Bartka Jedynaka, który zamienia to podanie na gol. Po tym strzale, gra zostaje szybko wznowiona, zawodnicy przestawiają się na obronę własnej strefy bramkowej, niestety na minutę przed końcem spotkania Rękawek fauluje przeciwnika. W konsekwencji  zmuszony jest do opuszczenia boiska do końca spotkania. Ale obrońcy  wywiązali się dobrze z zadania i mecz zakończył się wynikiem 0:1 dla Hutnika.

Następne spotkanie Hutnik rozegrał z Amurem I Wilga. Mecz był emocjonujący i zacięty. Żadna z drużyn nie chciała stracić bramki, o porażce już nie wspominając. Obie walczące zespoły, wiedziały, że ten mecz może zadecydować o „być  albo nie być” w turnieju. Szybkie, składne akcje Amura I Hutnika, kończyły się na defensorach, bądź golkiperach, lub niecelnymi strzałami. Pierwsza cześć spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Po rozpoczęciu drugiej połowy, obraz gry nie zmienił się. Końcowy gwizdek zakończył mecz wynikiem 0:0. Mecz lekko oddalił zespół od awansu, więc aby przybliżyć się do pewnego wyjścia z grupy, zawodnicy musieli wygrać mecz z Błyskiem Wielgolas.

Ostatnia konfrontacja w grupie, z drużyną z Wielgolasu, która zaważy o wejście do dalszej fazy rozgrywek. Nasi sportowcy postawili sobie jako główny cel, strzelenie bramki, a następnie, tak jak w pierwszym meczu, przestawienie się na obronę. Po rozpoczęciu meczu, nadarzyła się okazja do zdobycia bramki przez Bartka Jedynaka, ale strzał był niecelny. Po atakach drużyny przeciwnej, popis swoich umiejętności bramkarskich znów dał Szostak. Pod koniec pierwszej połowy, nasi zaczęli się gubić i wybijać piłkę na oślep. Po rozpoczęciu drugiej odsłony, futbolówkę z narożnika boiska dostaje Mateusz Rękawek, który umieszcza piłkę w siatce. Strata gola przyczyniła się do tego że, Błysk za wszelką cenę próbował się przedostać do naszego pola karnego,  co niekiedy im się udało, ale na straży stał Kamil. Ostatni gwizdek spotkania wywołał u chłopaków radość, że wychodzą w grupy, tylko nie wiadomo z którego miejsca. Po ostatnim meczu w grupie, gdzie Amur zremisował z Akademią Piłkarska 1:1 było już jasne, że przechodzą do dalszej rywalizacji z pierwszego miejsca.

Mecz półfinałowy rozegrany był z drugą drużyna grupy „B” – AP II „Orliki” Jeruzal. Zawodnicy „Hutnika”  przystąpili do meczu zmotywowani. Zaraz po rozpoczęciu spotkania, prostopadłe podanie od Krystiana Osińskiego, otrzymał Cezary Wielgopolanin, który celnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Po wznowieniu gry, i wymianie przez przeciwników kilku podań, piłka zostaje przejęta przez rozgrywającego naszej drużyny – Rękawka, piłkarze Jeruzala, nie wiedząc co zrobić, zatrzymali zawodnika Hutnika w nieprzepisowy sposób. Do wykonania rzutu wolnego podchodzi sam poszkodowany, który pięknym strzałem pod poprzeczkę z odległości ok. 25 metrów pokonuje bramkarza. Kolejna bramka wpadła po podaniu Bartka Jedynaka do Alberta Kozłowskiego, który umieszcza piłkę w bramce. Drugą część spotkania rozpoczyna młodzież z Huty. Mając już wysoki wynik, zawodnicy, cofnęli się do gry defensywnej, czekając na błąd przeciwnika, i szybkimi podaniami stworzyć zagrożenie pod ich polem karnym. Taki błąd po chwili się zdarzył, i po wymianie, kilku, prostych podań, na listę strzelców wpisał się ponownie Czarek. Końcowy gwizdek, spowodował u chłopaków fale radości, gdyż jadąc na turniej nie sądzili, że zajdą do finału. Był to najlepszy mecz Hutnika pod względem taktycznym.

Finał, gdzie drużyna Hutnika, zmierzy się ponownie z Amurem I Wilga. Pierwszy gwizdek, który rozpoczął ostatni mecz turnieju zapowiadał się ciekawe, ale niestety, piłkarze Hutnika, którzy zacięcie walczyli w poprzednim meczu, opadli z sił, co wykorzystała drużyna Amura, strzelając nam szybko dwie bramki. Po upływie regulaminowego czasu pierwszej połowy, chłopcy zeszli na przerwę z opuszczonymi głowami. Młodym sportowcom zostały przekazane wskazówki, które w następnej części spotkania miały przyczynić się do większego zaangażowania się w grę. Druga odsłona finału przyniosła zamierzony efekt, ale nie przyczyniła się do zmiany wyniku. Hutnik, atakując. stwarzał groźne sytuacje, ale zawodziła skuteczność Takich okazji do strzelenia bramki było 6, ale brak celności i zmęczenie dały o sobie znać w najmniej oczekiwanym momencie. Arbiter, przeciągłym głosem gwizdka, kończy ostatni mecz I Football Orlik Cup. Mecz o 1. Miejsce zakończył się wynikiem 0:2 dla Amura.

Podsumowując udział w turnieju, młodzi piłkarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Chłopcy mogli się sprawdzić swoje umiejętności na tle drużyn ze swojego rocznika . Dziękuje zawodnikom za zaangażowanie i postawę jaką pokazali na turnieju w Jeruzalu.

Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

NGA dnia kwietnia 16 2012 16:09:31 · 117 Komentarzy · 2685 Czytań · Drukuj